PHILADELPHIA BAR ASSOCIATION 5K RUN
MAY 19, 2013

Click here for Bar Award Results

Click here for Open Award Results

Click here for Team Results

5K OVERALL FINISHER LISTING

PLACE DIV/TOT TIME S AGE NAME CITY TEAM
=========================================================================
1 1/43 15:54 M 28 Jossi Fritz-Mauer Wynnewood
2 2/43 16:46 M 29 Steve Heagy Lansdale
3 3/43 17:25 M 28 Jacob Shoemaker Philadelphia
4 1/16 17:37 M 24 Sean T Daly Bryn Mawr
5 2/16 18:06 M 23 Daniel Gallagher Philadelphia
6 1/28 18:12 M 51 Frank Maneri Medford
7 1/46 18:14 M 41 chris Carroll Lansdale Morgan Lewis – 1
8 2/46 18:21 M 41 Colin Knisely Drexel Hill Duane Morris – 1
9 1/51 18:23 M 32 Omar Abdelhamid Philadelphia
10 1/67 18:25 M 19 Jamar Johnson Philadelphia Freire Charter High School
11 4/43 18:26 M 28 Eric Chappelle Philadelphia
12 2/51 18:40 M 32 John Hemmer Philadelphia Morgan Lewis – 1
13 1/114 18:44 M 16 Musa Al-Sulaimani Philadelphia Engineering and Science High Sch
14 1/29 18:45 M 39 Neil Townsend Haddon Township
15 2/67 18:59 M 17 Jordan M Harris Prospect Park
16 3/51 19:01 M 32 Christopher Pilla Philadelphia West Catholic High School
17 3/46 19:13 M 40 Erik Wiessman Philadelphia Academy of Palumbo
18 1/66 19:17 F 34 Heather Hoechst Philadelphia
19 1/25 19:26 M 49 David Oelberg Newtown
20 4/51 19:41 M 30 aristeo duenas philadelphia First Phila Charter School
21 5/51 19:55 M 30 Ivo Becica Bensalem
22 3/67 19:56 M 18 Marcus Bonaparte Philadelphia Saul High School
23 1/19 19:57 M 57 John Semmel Philadelphia
24 2/114 19:59 M 16 Zayd Ortiz Philadelphia Simon Gratz
25 2/29 20:01 M 38 John Encarnacion Philadelphia White & Williams – 1
26 3/16 20:05 M 23 Johnathan Holland Philadelphia
27 2/66 20:15 F 33 Jamie Panzer Wynnewood
28 4/67 20:17 M 17 Lypheng Kim Philadelphia Love Park
29 4/46 20:21 M 44 Richard Wolfe Ambler
30 5/46 20:25 M 43 Bill Burnett Flaster Greenberg
31 5/43 20:29 M 27 Garrett Trego Philadelphia Drinker Biddle – 2
32 6/46 20:31 M 40 Joseph F Hicks Jr Garnet Valley
33 5/67 20:32 M 17 Frank Huarcaya Philadelphia George Washington High School
34 7/46 20:34 M 42 Sean Sullivan Philadelphia
35 6/67 20:34 M 17 Aaron Young Upper Darby Love Park
36 1/122 20:35 F 14 Cassidy Leight Breinigsville
37 6/43 20:37 M 28 Andrew Mavraganis Philadelphia
38 7/43 20:39 M 26 Braden Lepisto Philadelphia Kline & Specter – 2
39 2/25 20:41 M 47 David Coughlin Philadelphia
40 1/29 20:44 F 45 Judi Cassel Philadelphia
41 8/43 20:47 M 27 Paul Cressman Harleysville
42 3/29 20:47 M 35 Mark Seiberling Philadelphia Conrad O’Brien – 1
43 9/43 20:48 M 28 Aaron Mapes Philadelphia Rawle – 1
44 3/114 20:48 M 14 Taj Bland Philadelphia Granamawr
45 4/114 20:48 M 14 Lile Harrison Philadelphia First Phila Charter School
46 6/51 20:49 M 31 Steven White Philadelphia Stradley Ronon – 1
47 5/114 20:49 M 14 William Wolfenden Philadelphia Meredith Elementary
48 2/28 20:53 M 54 Kenneth M Kapner Havertown
49 3/25 20:53 M 48 Kevin Peter Philadelphia
50 10/43 20:55 M 27 Jarrett Hitchings Cheyney Duane Morris – 1
51 8/46 20:55 M 44 Joseph Traub Haddonfield
52 9/46 20:57 M 43 Matthew Stanbrook Toronto ON M5M 1R3
53 1/41 20:57 F 38 Kathy Daniels Chicago
54 4/16 21:01 M 24 Carlos Butts Philadelphia
55 1/26 21:02 F 23 Rachel Schiller Philadelphia
56 11/43 21:02 M 28 John Zhu Philadelphia
57 6/114 21:05 M 15 Frank Ryan Warrington
58 1/72 21:07 F 29 Bridget Akard Philadelphia
59 1/15 21:10 M 62 Steve Sawyer Philadelphia
60 3/66 21:11 F 31 Dirkje Camille Frey Philadelphia Morgan Lewis – 1
61 12/43 21:13 M 27 Etienne Couture Sherbrooke QC CAN
62 3/28 21:14 M 51 Mark Kirby Philadelphia
63 10/46 21:16 M 41 Jonathan Wilde Burlingame
64 5/16 21:21 M 22 Michael Davalos Philadelphia Kipp Philadelphia
65 7/51 21:26 M 33 David Williams Philadelphia Kline & Specter – 1
66 13/43 21:29 M 28 Aaron Aleiner Philadelphia
67 4/66 21:30 F 30 Jen Heagy Lansdale
68 11/46 21:32 M 42 Noah Morris Pines Wynnewood
69 14/43 21:35 M 29 Ben Eichel Philadelphia
70 12/46 21:39 M 41 Stephen Johnson Philadelphia Penn Alexander
71 2/72 21:39 F 26 Amanda Lemma Philadelphia Morgan Lewis – 1
72 2/26 21:42 F 21 Melissa Anne Schiller Ambler
73 7/114 21:43 M 16 Brandon Tran Philadelphia Bodine International High School
74 8/51 21:46 M 30 Tony Crescenzo Warminster
75 13/46 21:47 M 41 Richard M Castagna Cinnaminson Goldberg Miller & Rubin
76 5/66 21:50 F 30 Colleen Lawson Maple Shade
77 4/29 21:57 M 35 Patrick Spare King of Prussia CPMI Team 1
78 5/29 21:57 M 37 Landon Jones Philadelphia Buchanan Ingersoll – 1
79 14/46 21:58 M 43 Douglas Thom Levallois FRA
80 6/66 21:59 F 30 Nicole Spare King of Prussia
81 8/114 22:00 M 14 James Maurer philadelphia Masterman Middle and High School
82 4/25 22:01 M 47 Luigi Borda Philadelphia Masterman Middle and High School
83 15/43 22:02 M 28 Andrew Reeve Philadelphia Drinker Biddle – 2
84 16/43 22:04 M 28 Christopher Windover Philadelphia White & Williams – 3
85 9/51 22:06 M 33 Joseph Arlington O’Brien Pitman
86 15/46 22:07 M 41 Joseph Hellenbrand Southampton
87 4/28 22:08 M 54 Kevin Goldstein Berwyn Stradley Ronon – 1
88 7/67 22:09 M 17 Sandro Gonzalez Philadelphia Bodine International High School
89 10/51 22:12 M 34 Dominic Guerrini Philadelphia Kline & Specter – 1
90 2/15 22:14 M 61 Richard Henderson Philadelphia
91 17/43 22:16 M 28 Tom McMahon Philadelphia Reilly Janiczek McDevitt – 1
92 18/43 22:18 M 28 Alfred Luke Smith Philadelphia Faruqi & Faruqi
93 2/19 22:19 M 56 Alexander Cicchitti Warminster Reilly Janiczek McDevitt – 1
94 8/67 22:20 M 17 Simon Dinh Philadelphia West Catholic High School
95 3/26 22:20 F 23 Abbey Thibeault Philadelphia
96 1/102 22:24 M 13 Trae Martin Sharon Hill Our Mother Sorrows/St. Ignatius
97 9/114 22:24 M 16 Marquise Marner Philadelphia Mastery Charter Lenfest
98 2/102 22:27 M 12 Khalil Bland Phila Penn Alexander
99 9/67 22:29 M 17 Da\’Quan Moore Philadelphia Parkway Center City
100 3/72 22:31 F 25 Julia Burnstein Philadelphia Mastery Charter Lenfest
101 4/72 22:32 F 26 Kristen M Allen Philadelphia
102 11/51 22:32 M 30 Michael Ryan Philadelphia Lopez & McHugh
103 6/29 22:33 M 37 Jason Falconio Ardmore Freire Charter High School
104 7/29 22:35 M 35 Dan Dixon Philadelphia Reed Smith
105 12/51 22:37 M 30 Sean Phelan Gladwyne Rawle – 2
106 3/19 22:40 M 55 Christopher John Worsnop North Balwyn Vic
107 6/16 22:42 M 21 David Beavers Ambler
108 1/25 22:44 F 40 Heather Busk Sewell
109 13/51 22:46 M 34 Philip Yoon Philadelphia Superior Court of PA – 1
110 19/43 22:49 M 29 Abiye Mariam Philadelphia Conrad O’Brien – 2
111 5/28 22:51 M 54 Nicholas Tinari Jenkintown Caesar Revise
112 5/25 22:51 M 46 Albert Ciardi Philadelphia Ciardi Ciardi & Astin
113 2/29 22:52 F 48 Dynise Balcavage Philadelphia
114 5/72 22:52 F 28 Jamie McMahon Philadelphia Reilly Janiczek McDevitt – 1
115 8/29 22:53 M 35 David Dean Jenkintown Faruqi & Faruqi
116 10/114 22:54 M 16 Aaron Tang Philadelphia Science Leadership Academy
117 2/25 22:55 F 44 Melinda LeCount Philadelphia
118 4/26 22:56 F 24 Julia Miller Philadelphia
119 7/16 22:59 M 22 Richard A Pogue Philadelphia
120 5/26 23:01 F 23 Kali Strother Philadelphia
121 14/51 23:05 M 32 Ian Kingsley King of Prussia Goldberg Miller & Rubin
122 16/46 23:07 M 42 Alan Mulhern Tralee Ireland
123 20/43 23:08 M 25 Alex Kondracki Coatesville CPMI Team 1
124 15/51 23:11 M 32 Eric Van Philadelphia Flaster Greenberg
125 6/25 23:11 M 46 John Donovan Philadelphia Rawle – 1
126 6/72 23:13 F 25 Olga Obraztsova Philadelphia Phila High School for Girls
127 10/67 23:14 M 18 Alex Patrick Philadelphia West Catholic High School
128 17/46 23:16 M 42 Steve Gilligan Wynnewood Masterman Middle and High School
129 7/66 23:18 F 34 Jocelyn Hill Philadelphia
130 16/51 23:18 M 31 Brian Nussbaum Jenkintown CPMI Team 1
131 11/114 23:18 M 14 Kevin Harris II Philadelphia Olney Elementary
132 8/16 23:19 M 20 Thomas Mershon Malvern
133 8/66 23:19 F 30 Meredith Mack Philadelphia Rawle – 1
134 17/51 23:20 M 30 David Sokoloff philadelphia Northeast High School
135 3/102 23:21 M 13 Lukas Supovitz-Aznar Philadelphia Penn Alexander
136 21/43 23:21 M 25 John Barber Philadelphia White & Williams – 1
137 4/102 23:22 M 12 Samuel Cherry Philadelphia Olney Elementary
138 18/46 23:22 M 40 Richard Coe Philadelphia Drinker Biddle – 1
139 22/43 23:23 M 27 Derek Hines Philadelphia Pepper Hamilton
140 11/67 23:23 M 17 Kenneth Chhan Philadelphia Parkway Center City
141 18/51 23:24 M 34 Frank Trapani Philadelphia
142 19/51 23:27 M 30 Cori Maldonado Philadelphia Kline & Specter – 2
143 3/25 23:29 F 43 Kim Jessum Philadelphia Team Delvacca – 1
144 20/51 23:31 M 33 Brian Hoelzel Philadelphia
145 2/41 23:32 F 39 Tara F Bakhle Philadelphia
146 12/114 23:34 M 14 Thomas Van Dean Philadelphia Penn Alexander
147 23/43 23:35 M 27 Nathaniel Koonce Philadelphia Stradley Ronon – 1
148 13/114 23:35 M 16 Kevin Sie Philadelphia Prep Charter High School
149 19/46 23:36 M 44 James Wells Philadelphia, PA
150 14/114 23:37 M 16 Shameek Ransom Philadelphia Granamawr
151 12/67 23:37 M 18 Danylo Zhyrenko philadelphia George Washington High School
152 7/25 23:38 M 45 David Shannon Wayne Marshall Dennehey – 3
153 2/122 23:39 F 16 Duha Buber Philadelphia Phila High School for Girls
154 5/102 23:39 M 13 Benjamin Simon Philadelphia Penn Alexander
155 6/102 23:41 M 13 Michael Tagliente Philadelphia Meredith Elementary
156 20/46 23:43 M 41 Guillaume Lissajoux Levallois FRA
157 13/67 23:45 M 17 Marcin Kielbowicz Philadelphia Bodine International High School
158 15/114 23:46 M 15 Jacob Harris Prospect Park
159 8/25 23:47 M 49 David Morris Gloversville
160 21/51 23:47 M 32 Justin Vagnozzi Philadelphia
161 7/102 23:48 M 11 Eli Simon Philadelphia
162 16/114 23:48 M 14 Ellis Maldos
163 7/72 23:49 F 29 Bianca Stortini Sherbrooke QC CAN
164 3/122 23:49 F 15 Brianna Salas Philadelphia Phila High School for Girls
165 14/67 23:50 M 17 Fahem Ahmed philadelphia Northeast High School
166 17/114 23:50 M 15 Ilker Erkut Philadelphia Science Leadership Academy
167 18/114 23:51 M 14 Nickolas Miller Philadelphia Meredith Elementary
168 19/114 23:51 M 14 Marc Goldfedder Philadelphia Meredith Elementary
169 20/114 23:52 M 16 Davon Mandy Philadelphia Freire Charter High School
170 15/67 23:53 M 18 Wesley Zhao Philadelphia Northeast High School
171 3/15 23:55 M 62 David B Beavers Ambler Stradley Ronon – 1
172 21/114 23:55 M 14 Israel Bultron Philadelphia First Phila Charter School
173 22/114 23:56 M 15 Kailon Moore Philadelphia Academy of Palumbo
174 23/114 23:56 M 15 Michael Foster Philadelphia Simon Gratz
175 9/25 23:57 M 46 Laurent Portel Montbazillac FRA
176 3/41 23:59 F 38 Shannon Leight Brwinigsville Ciardi Ciardi & Astin
177 24/43 24:00 M 25 Luke Dougan Allentown Kinsey Elementary
178 4/122 24:00 F 16 Olivia Rocks Cinnaminson
179 21/46 24:01 M 44 Eric C Milby Narberth
180 22/46 24:02 M 44 Jason Rubin Philadelphia Goldberg Miller & Rubin
181 9/16 24:02 M 23 Kevin Trainer Philadelphia Masterman Middle and High School
182 24/114 24:03 M 14 Declan Murphy philadelphia Masterman Middle and High School
183 4/25 24:04 F 43 Deanna DiMemmo-Sosa Philadelphia Morgan Lewis – 1
184 8/102 24:05 M 13 DaQuane Williams Philadelphia Kipp Philadelphia
185 22/51 24:07 M 31 Phil Kural Philadelphia
186 9/29 24:08 M 39 Michael Cramer Philadelphia
187 6/28 24:09 M 51 Richard Kane Devon Morgan Lewis – 3
188 9/102 24:10 M 12 Tristan Doherty Philadelphia Penn Alexander
189 1/105 24:10 F 12 Krysta Walicki Philadelphia Penn Alexander
190 4/41 24:12 F 38 Gladys Becerra Philadelphia Firstrust Bank
191 10/102 24:13 M 13 Frank Wang Philadelphia Mayfair Elementary
192 7/28 24:16 M 53 Christopher Philip Ashton Ashendon Bucks GBR
193 5/122 24:17 F 15 Monika Kielbowicz Philadelphia Bodine International High School
194 25/114 24:19 M 14 Shiden Gebrehiwot Philadelphia Penrose Elementary
195 23/46 24:20 M 42 Mark Rogan Waterford CTY IRL
196 1/21 24:21 F 50 Anne Matlack Riverton Flaster Greenberg
197 2/105 24:21 F 12 Teagan Kirby Philadelphia
198 3/105 24:22 F 13 Madeleine Gee philadelphia Masterman Middle and High School
199 26/114 24:22 M 14 Isaac Vazquez Philadelphia Hancock/Labrum
200 9/66 24:23 F 34 Alicia Stewart Glenside
201 11/102 24:23 M 13 Will Stocavaz Philadelphia Masterman Middle and High School
202 8/72 24:24 F 27 Laura Boyce Philadelphia Simon Gratz
203 16/67 24:24 M 17 Tyrell Young-Hamilton Philadelphia Love Park
204 27/114 24:25 M 14 Colin Kirby philadelphia Masterman Middle and High School
205 10/66 24:26 F 30 Kristin Mutzig Haverford Swartz Campbell – 1
206 8/28 24:27 M 52 Jeffrey McCarron Wayne Swartz Campbell – 1
207 10/29 24:31 M 37 James Merkins Springfield Team Delvacca – 2
208 23/51 24:31 M 34 David Dlugosz Philadelphia
209 17/67 24:31 M 17 Brandon Taing Philadelphia George Washington High School
210 9/72 24:32 F 27 Kathryn Hester Bryn Mawr Clark Hill Thorp Reed
211 1/8 24:32 F 58 Ruth Ference Rome
212 10/16 24:32 M 24 Sean Mahoney New York
213 6/122 24:33 F 14 Khory Minus-Pearson Philadelphia Bodine International High School
214 18/67 24:35 M 17 Shakir Taylor Philadelphia Parkway Center City
215 24/51 24:35 M 31 Freddy Mahugu Yeadon Science Leadership Academy
216 10/72 24:36 F 29 Katelyn Shub Philadelphia Kline & Specter – 2
217 1/50 24:37 F 17 Heather Campbell Philadelphia Science Leadership Academy
218 28/114 24:38 M 15 Tyler Stawicki Greenberg Group
219 25/43 24:40 M 26 Marshall Bradley Gemberling New York
220 19/67 24:40 M 17 Anson Paul Philadelphia George Washington High School
221 25/51 24:42 M 32 Simon Kaufman Belmont Hills Our Mother Sorrows/St. Ignatius
222 11/29 24:43 M 37 Christopher DelGaizo Devon
223 10/25 24:44 M 45 David Little Lititz
224 4/19 24:47 M 59 Joseph Sullivan Philadelphia Pepper Hamilton
225 12/29 24:49 M 35 Paul Gianfrancesco Philadelphia
226 11/66 24:51 F 34 Jessica Khan Philadelphia Drinker Biddle – 1
227 13/29 24:52 M 35 Daniel Luccaro Wayne Cozen O’Connor
228 1/2 24:52 M 75 Jerry Gornish Merion Station
229 12/66 24:52 F 32 Benette Harrison Philadelphia
230 9/28 24:53 M 54 Cyrille Eveillau Levallois FRA
231 14/29 24:53 M 37 Craig Fox Slough Bucks GBR
232 29/114 24:54 M 14 Lukas Scharf-Simon Philadelphia Penn Alexander
233 5/41 24:54 F 37 Maribeth Back Ardmore Morgan Lewis – 2
234 15/29 24:55 M 36 Daniel Slawe Philadelphia Team Delvacca – 1
235 11/72 24:55 F 29 Kim House Philadelphia Rawle – 1
236 26/51 24:56 M 33 Jon Hoban Winston-Salem Rawle – 1
237 11/25 24:56 M 45 David Hackett Wallingford Buchanan Ingersoll – 1
238 13/66 24:58 F 32 Viola Vetter Philadelphia Morgan Lewis – 3
239 24/46 24:59 M 42 Thomas Kim Lansdale Team Delvacca – 2
240 30/114 25:00 M 14 Alex Rolon Philadelphia First Phila Charter School
241 6/41 25:03 F 37 Kate A Kleba Philadelphia
242 16/29 25:04 M 35 Ronald Realer Philadelphia Robert Morris School
243 2/50 25:04 F 18 Fatimah Al-Sulaimani Philadelphia Academy of Palumbo
244 27/51 25:04 M 33 Erick Violago Philadelphia Rawle – 2
245 31/114 25:05 M 15 Najay Greenidge Philadelphia Freire Charter High School
246 4/105 25:05 F 13 Ella Schrand PHILADELPHIA Masterman Middle and High School
247 12/25 25:06 M 49 Tom Schrand Philadelphia
248 12/102 25:07 M 11 George Boulajeris Greenberg Group
249 6/26 25:07 F 24 Kendra Dautel Philadelphia
250 32/114 25:08 M 15 Israel Zayas Philadelphia Engineering and Science High Sch
251 33/114 25:10 M 16 Marcus Boyd Philadelphia Freire Charter High School
252 34/114 25:11 M 14 Evan Krawczuk Philadelphia Mayfair Elementary
253 13/102 25:11 M 12 Juan Batista Philadelphia Congreso
254 17/29 25:12 M 36 J Fred Lorusso Philadelphia Rawle – 2
255 28/51 25:12 M 33 Brian Corcoran Media Reilly Janiczek McDevitt – 1
256 5/105 25:14 F 13 Jackie Galang Hatfield
257 26/43 25:15 M 29 Nicholas Feltham Philadelphia Drinker Biddle – 2
258 20/67 25:16 M 17 Christy Kuruvilla Philadelphia George Washington High School
259 21/67 25:17 M 17 Chan Im Philadelphia Academy of Palumbo
260 7/26 25:18 F 23 Paula Barg Philadelphia Freire Charter High School
261 4/15 25:19 M 63 James Kozuch Allentown Caesar Revise
262 35/114 25:19 M 15 Filex Zheng Wallingford
263 36/114 25:20 M 14 Raymond Schortye Philadelphia First Phila Charter School
264 37/114 25:22 M 14 Johnny Luu Philadelphia Olney Elementary
265 38/114 25:26 M 14 Adam Cavalier Philadelphia Meredith Elementary
266 22/67 25:29 M 17 Brendan McCourt Philadelphia George Washington High School
267 7/122 25:29 F 16 Inga Kaltak Philadelphia George Washington High School
268 14/66 25:30 F 30 Kathryn Potalivo Philadelphia Morgan Lewis – 3
269 14/102 25:30 M 13 Dylan Yachyshen Philadelphia Penn Alexander
270 15/102 25:32 M 12 Onyx Corchado Philadelphia First Phila Charter School
271 23/67 25:33 M 17 John Combs Philadelphia Mastery Charter Lenfest
272 8/122 25:36 F 16 Oriana Marcial Philadelphia Masterman Middle and High School
273 24/67 25:36 M 18 Jaison Thomas Philadelphia Northeast High School
274 25/46 25:37 M 44 Jerome Maldos Philadelphia
275 15/66 25:39 F 32 Jennifer Drust Philadelphia
276 16/66 25:39 F 34 Elizabeth Taylor Philadelphia Firstrust Bank
277 39/114 25:40 M 15 Rubel Medina Philadelphia Mayfair Elementary
278 8/26 25:42 F 22 Katrina Braun Philadelphia Team KRSS – 1
279 29/51 25:45 M 33 Humberto Choi Lakewood
280 10/28 25:47 M 51 Joseph Bendig Pine Hill Morgan Lewis – 2
281 17/66 25:47 F 30 Mary Creighton Philadelphia Saul High School
282 40/114 25:48 M 15 Marcus Seawright Philadelphia Engineering and Science High Sch
283 5/15 25:48 M 60 Patrick Geckle Devon Feldman Sheperd
284 6/15 25:49 M 62 Alan Feldman Philadelphia Feldman Sheperd
285 5/25 25:49 F 43 Sabrina Sacks Mann Philadelphia
286 30/51 25:50 M 30 Robert Stanko Philadelphia Marshall Dennehey – 1
287 16/102 25:50 M 13 Christopher Lopez Philadelphia Eugenio Maria De Hostos Charter Sch
288 12/72 25:52 F 25 Alexis Allen Philadelphia Congreso
289 31/51 25:52 M 31 Omar Garcia Mount Laurel Congreso
290 13/25 25:54 M 48 Zane David Memeger Swarthmore
291 11/28 25:54 M 50 Scott Cirella Lindenwold Firstrust Bank
292 3/29 25:55 F 45 Darlene Schaffer Philadelphia Penn Alexander
293 25/67 25:55 M 17 Purav Barot PHILADELPHIA George Washington High School
294 25:56 M Matthew Frederick Reed Smith
295 18/66 25:59 F 34 Angela Farrell Philadelphia Marshall Dennehey – 2
296 9/122 26:01 F 14 Joyce Oforikuma Philadelphia Phila High School for Girls
297 13/72 26:03 F 29 Stephanie DeJarnette Philadelphia Locke Elementary
298 26/46 26:05 M 40 Matthew Siegel Philadelphia Cozen O’Connor
299 27/46 26:08 M 41 Edmund Adams Philadelphia Superior Court of PA – 1
300 14/72 26:09 F 26 Lauren Winchester Philadelphia Fox Rothschild
301 27/43 26:09 M 27 Asher Alavi Philadelphia
302 15/72 26:09 F 25 Kacy Manahan Philadelphia
303 41/114 26:10 M 16 Yusef Stafford Philadelphia Engineering and Science High Sch
304 42/114 26:11 M 16 Diamante Barley-Holland Philadelphia Simon Gratz
305 19/66 26:16 F 31 Taylor Brody Philadelphia Stradley Ronon – 2
306 43/114 26:16 M 15 Marshal Wong Philadelphia Northeast High School
307 44/114 26:17 M 15 Hasani Clahar Philadelphia Olney Elementary
308 26/67 26:17 M 17 Joel Young Philadelphia Saul High School
309 28/46 26:18 M 43 Jose Mendez Newtown
310 9/26 26:19 F 24 Abby Dow Philadelphia
311 45/114 26:19 M 14 Hansel Roche Philadelphia Fairhill
312 17/102 26:19 M 13 Korey Parrott Philadelphia Fairhill
313 18/29 26:20 M 39 Christopher Iacono Philadelphia
314 5/19 26:20 M 58 William McNichol Philadelphia Reed Smith
315 12/28 26:21 M 51 Stuart Kurtz Gladwyne
316 16/72 26:21 F 27 Meagan Iosca Philadelphia
317 20/66 26:22 F 31 Bethany Rose Nikitenko Philadelphia
318 4/29 26:23 F 46 Ann Marie Reardon Philadelphia Penn Alexander
319 19/29 26:23 M 35 Philip Castagna Philadelphia Swartz Campbell – 2
320 17/72 26:23 F 29 Caroline Gorman Philadelphia Stradley Ronon – 2
321 46/114 26:23 M 16 Mohit Singh Philadelphia George Washington High School
322 28/43 26:24 M 28 Eric Kassab Philadelphia Drinker Biddle – 1
323 18/102 26:24 M 13 Kalil Poe Philadelphia Meredith Elementary
324 27/67 26:25 M 17 Ryan Stewart Philadelphia Parkway Center City
325 29/46 26:26 M 41 Sam Cohen Philadelphia Marshall Dennehey – 2
326 19/102 26:26 M 12 Anthony Snowden Philadelphia Fairhill
327 20/29 26:27 M 39 Jeffrey God Philadelphia Team Delvacca – 1
328 28/67 26:27 M 18 Taahir Henry Philadelphia Science Leadership Academy
329 32/51 26:28 M 30 Luke W Sampson Bala Cynwyd
330 21/66 26:30 F 30 Leslie Grossberg Philadelphia
331 47/114 26:31 M 16 Christopher Jackson philadelphia Northeast High School
332 1/5 26:31 M 72 Philip A Bertocci Philadelphia Community Legal Services – 1
333 29/67 26:32 M 17 Christian Jones Philadelphia Academy of Palumbo
334 33/51 26:32 M 33 Kevin Farley Philadelphia Honickman
335 18/72 26:33 F 27 Lauren DeMarco Philadelphia Phila High School for Girls
336 6/25 26:33 F 43 Jill Sterbakov Philadelphia Morgan Lewis – 2
337 29/43 26:34 M 29 David Hillies Philadelphia Martha Washington
338 5/29 26:35 F 46 Rosemarie Hoslyn Wyncote Team Delvacca – 3
339 20/102 26:35 M 11 Dean Mestikas Greenberg Group
340 19/72 26:36 F 27 Mallory Pelland Philadelphia Swartz Campbell – 2
341 20/72 26:36 F 28 Andrea Cortland Philadelphia Cozen O’Connor
342 22/66 26:36 F 30 Kara Ann Lopresti Elkins Park
343 34/51 26:37 M 34 Scott Rainey Philadelphia
344 21/102 26:44 M 13 Bryan McCurdy Philadelphia First Phila Charter School
345 6/19 26:45 M 55 Chris Douglas Bear Drinker Biddle – 1
346 21/29 26:45 M 36 Mark Goodheart Philadelphia
347 10/122 26:46 F 14 Karen Oliveras Philadelphia Mayfair Elementary
348 7/41 26:48 F 36 Jeri Behrman Philadelphia
349 30/67 26:49 M 18 Johnny Lee Philadelphia Parkway Center City
350 21/72 26:49 F 28 Amy Maier Philadelphia Parkway Center City
351 30/46 26:50 M 40 Edward Galang King of Prussia Marshall Dennehey – 2
352 22/29 26:52 M 37 Michael Froehlich Philadelphia Community Legal Services – 1
353 35/51 26:54 M 34 Michael DiPasquale Philadelphia Superior Court of PA – 2
354 6/105 26:55 F 12 Julia Hardie Lebanon
355 23/66 26:56 F 31 Yoninah Olenstein Philadelphia
356 22/72 26:58 F 27 Amanda Ketchum Downingtown Team KRSS – 2
357 31/67 26:59 M 17 Isaiah Gordon Philadelphia West Catholic High School
358 31/46 26:59 M 40 Andy Roeser Trappe CPMI Team 1
359 22/102 27:00 M 13 Tahraan Hughes Philadelphia Penrose Elementary
360 6/29 27:01 F 45 Tina Trager Royersford
361 13/28 27:01 M 50 William Hardie Lebanon
362 11/122 27:02 F 16 Shirley Dong Philadelphia George Washington High School
363 14/28 27:03 M 51 Spencer Rand Wynnewood
364 48/114 27:03 M 16 Bowen Zheng Philadelphia George Washington High School
365 32/67 27:04 M 18 Dhamir Moore Philadelphia Granamawr
366 2/21 27:04 F 51 Jean Durling Philadelphia Fox Rothschild
367 23/102 27:05 M 12 Dauton Leight Breinigsville
368 24/66 27:07 F 32 Jen Cranston Philadelphia Ciardi Ciardi & Astin
369 23/72 27:08 F 28 Bridget Murphy Philadelphia
370 7/19 27:08 M 55 Tom Durling Philadelphia Flaster Greenberg
371 8/19 27:09 M 59 William Cox Moorestown Clark Hill Thorp Reed
372 2/8 27:09 F 55 Kathleen Meriwether Yardley
373 24/72 27:10 F 28 Michelle Kobler Philadelphia Team KRSS – 2
374 11/16 27:13 M 20 Bennett Furman Huntingdon Valley
375 7/105 27:13 F 11 Sinia Harper Philadelphia Robert Morris School
376 14/25 27:14 M 46 Scott Michael Lempert Elkins Park
377 24/102 27:15 M 10 Alec Sood Lempert Elkins Park
378 15/28 27:16 M 50 Mark Sheehan Gladwyne Stradley Ronon – 1
379 9/19 27:17 M 56 Douglas Stanger Northfield
380 8/41 27:19 F 38 Meghan Farally Havertown Rawle – 2
381 7/29 27:20 F 45 Ruby Rocks Cinnaminson
382 1/8 27:21 F 64 Mary Ellen Cramer Stroudsburg
383 32/46 27:24 M 44 Scott D Levensten Philadelphia
384 8/29 27:24 F 47 Aileen Schwartz Cherry Hill Team Delvacca – 2
385 12/122 27:25 F 15 Alexia Gibb Wayne
386 25/72 27:25 F 25 Alexandra Lynn Murtaugh Plymouth Meeting
387 25/102 27:26 M 13 Dontae Powell Philadelphia Kipp Philadelphia
388 26/102 27:27 M 13 Declan Zisser Philadelphia Meredith Elementary
389 36/51 27:27 M 33 Stephen Ries Wayne Team Delvacca – 1
390 49/114 27:29 M 16 Naimul Khan philadelphia Northeast High School
391 10/26 27:31 F 23 Devon Madison Philadelphia Eugenio Maria De Hostos Charter Sch
392 26/72 27:33 F 26 Amanda Thai Bryn Mawr Swartz Campbell – 1
393 13/122 27:34 F 14 Colleen Donahue Greenberg Group
394 33/46 27:35 M 44 Chris P Schnittker Elkins Park
395 10/19 27:35 M 58 Paul Uyehara Philadelphia
396 3/21 27:36 F 50 Lisa Verges Dunlap Philadelphia Community Legal Services – 1
397 50/114 27:36 M 16 Sebastian Sanchez Philadelphia Freire Charter High School
398 27/102 27:37 M 12 David Palestini Philadelphia Meredith Elementary
399 25/66 27:38 F 34 Mira Bhakta Ambler
400 33/67 27:39 M 17 Shannon Thomas Philadelphia Cook Wissahickon
401 14/122 27:39 F 14 Caitlin Muldowney PhiLADELPHIA Masterman Middle and High School
402 8/105 27:40 F 13 Anna Luce pHILADELPHIA Masterman Middle and High School
403 15/122 27:40 F 15 Liza Cohen Philadelphia Meredith Elementary
404 28/102 27:41 M 11 Jourdan Gregg Greenberg Group
405 16/122 27:41 F 14 Clara Iodice Philadelphia Masterman Middle and High School
406 15/25 27:41 M 47 Nick Centrella Philadelphia Conrad O’Brien – 2
407 26/66 27:42 F 33 Amanda Collett Philadelphia West Catholic High School
408 51/114 27:43 M 15 Wonnie Sak Philadelphia Olney Elementary
409 34/67 27:44 M 17 Yosua Suyanto Philadelphia Prep Charter High School
410 37/51 27:45 M 34 Adam Gilman Philadelphia Prep Charter High School
411 27/66 27:46 F 32 Elaine Dumoulin Drummondville QC CA
412 38/51 27:48 M 34 Yannick Poulin Sherbrooke QC CAN
413 28/66 27:49 F 34 Maura Burke Philadelphia
414 29/102 27:51 M 11 Anthony Domenic Greenberg Group
415 17/122 27:52 F 14 Joan Nguyen philadelphia Masterman Middle and High School
416 9/29 27:52 F 47 Sophie Valle Levallois FRA
417 1/2 27:52 F 72 Sue Levy Philadelphia
418 7/15 27:53 M 60 Amoroso Gaetano Philadelphia Saul High School
419 35/67 27:53 M 17 Chris Lee Philadelphia Prep Charter High School
420 52/114 27:54 M 16 Walter Rieves Philadelphia Mastery Charter Lenfest
421 36/67 27:54 M 17 Isaiah Brown Philadelphia Kensington Urban Education
422 37/67 27:54 M 17 Daijon Reason Philadelphia Kensington Urban Education
423 53/114 27:55 M 16 Jacky Chan Philadelphia Academy of Palumbo
424 23/29 27:55 M 39 Michael Cardamone Lansdale
425 30/43 27:56 M 27 Christopher Reese Deptford
426 24/29 27:56 M 35 Ben Klehr Philadelphia Cozen O’Connor
427 3/50 27:57 F 17 Breanna Collier Philadelphia Phila High School for Girls
428 31/43 27:59 M 25 William Griffin Abington CPMI Team 1
429 54/114 28:00 M 15 Nahshon Bobonagua Philadelphia Kipp Philadelphia
430 30/102 28:03 M 12 Cole Sanchez Narberth
431 31/102 28:03 M 13 Omar Thiam Philadelphia Locke Elementary
432 38/67 28:04 M 17 Mikel Kelly Philadelphia Saul High School
433 39/67 28:04 M 17 Eni Dervishi Philadelphia George Washington High School
434 32/43 28:06 M 25 Michael W Bergonzoni Burlington
435 27/72 28:10 F 25 nora chambers Philadelphia First Phila Charter School
436 28/72 28:10 F 29 Ebony Medina Philadelphia Simon Gratz
437 55/114 28:11 M 14 Jonathan Gonzalez Philadelphia Conwell Middle School
438 29/72 28:11 F 29 Jennifer Davis Philadelphia West Catholic High School
439 29/66 28:12 F 32 Lisa Goldman Philadelphia Marshall Dennehey – 2
440 30/72 28:12 F 25 Stacey Gorin Voorhees Marshall Dennehey – 2
441 32/102 28:13 M 12 Samir Hicks Philadelphia Penrose Elementary
442 56/114 28:13 M 14 Davon Garris-Williams Philadelphia Kipp Philadelphia
443 4/21 28:16 F 50 Leslie Greenfield Philadelphia ALM – The Legal Intelligcener
444 34/46 28:18 M 43 Matthew Noble Broomall Marshall Dennehey – 3
445 16/28 28:18 M 50 Kai Saukkonen Belmont
446 9/41 28:19 F 38 Stephanie Andrewlevich Haddon Township Conwell Middle School
447 31/72 28:19 F 29 Jennifer MacDermaid Landsdowne Prep Charter High School
448 10/41 28:20 F 38 Carolyn Chopko Philadelphia Feldman Sheperd
449 39/51 28:20 M 34 Doug Smith Lafayette Hill
450 7/25 28:21 F 40 Alicia Smith Lafayette Hill Marshall Dennehey – 3
451 33/43 28:21 M 25 Mitchell Thompson Philadelphia Engineering and Science High Sch
452 34/43 28:22 M 25 Ryan Griffin Philadelphia Olney Elementary
453 33/102 28:22 M 13 Oscar Almonte-Espinal Philadelphia Olney Elementary
454 57/114 28:23 M 14 Daniel Pierre Philadelphia Olney Elementary
455 11/19 28:23 M 58 David Baker Philadelphia George Washington High School
456 58/114 28:25 M 15 Ian McGill Philadelphia Meredith Elementary
457 59/114 28:26 M 14 Carmen Sylvester Philadelphia Meredith Elementary
458 16/25 28:27 M 47 Gregory Capps Elkins Park White & Williams – 1
459 11/41 28:28 F 37 Erin Galbally Philadelphia
460 18/122 28:28 F 15 Lisa Zhang Philadelphia
461 19/122 28:29 F 16 Erina Zheng Philadelphia Bodine International High School
462 60/114 28:30 M 16 Kaiwen Wang Wallingford
463 40/67 28:31 M 18 Nathan Newman Philadelphia Saul High School
464 12/19 28:34 M 57 Thomas Mahoney Yardley
465 61/114 28:37 M 16 Tauheed Baukman Philadelphia Parkway Center City
466 12/41 28:37 F 35 Suzy Merkins Springfield
467 2/2 28:40 M 78 Philip Steel Jr Phila
468 35/43 28:42 M 28 Matt Galati Philadelphia Team KRSS – 1
469 1/7 28:43 M 68 Harold Ira Goodman Philadelphia
470 35/46 28:45 M 43 James Agger Ardmore
471 4/50 28:45 F 18 Amber Burnett Philadelphia Academy of Palumbo
472 34/102 28:47 M 13 Jalen Reid Philadelphia Meredith Elementary
473 62/114 28:47 M 15 Evan Allen Philadelphia Bodine International High School
474 17/28 28:52 M 53 Kenneth Gibb Wayne White & Williams – 1
475 30/66 28:54 F 33 Jennifer Vagnozzi Philadelphia
476 8/25 28:54 F 42 Kristina Crothers Mercer Island
477 13/19 28:55 M 58 Benjamin Footes Philadelphia Granamawr
478 36/46 28:56 M 43 Jose Duran Mt. Epraim Granamawr
479 40/51 28:56 M 32 Jeffrey Brodsky Philadelphia Fox Rothschild
480 2/8 28:57 F 62 Roberta Jacobs-Meadway Philadelphia
481 31/66 28:58 F 33 Carolyn Williams Philadelphia Reilly Janiczek McDevitt – 2
482 9/105 28:58 F 12 Sydney Jackson philadelphia Masterman Middle and High School
483 35/102 28:59 M 13 Michael Erlich Philadelphia Meredith Elementary
484 32/66 29:00 F 32 Rachel Lauer Collingswood Meredith Elementary
485 20/122 29:00 F 15 Katie Chen Philadelphia Bodine International High School
486 36/102 29:01 M 13 Michael Lao Philadelphia
487 10/105 29:02 F 13 Ruby Stricker philadelphia Masterman Middle and High School
488 11/105 29:03 F 13 Mariana Garcia Philadelphia Masterman Middle and High School
489 13/41 29:04 F 37 Heather Vearling Bristol Olney Elementary
490 14/41 29:05 F 36 Mary Mc Cullagh Philadelphia Olney Elementary
491 12/105 29:06 F 12 Amanda Stapf Philadelphia Mayfair Elementary
492 32/72 29:07 F 27 Julianne Hewitt Philadelphia Mayfair Elementary
493 10/29 29:09 F 48 Audrey Gaffney Philadelphia Marshall Dennehey – 1
494 5/50 29:11 F 17 Rose Ly Philadelphia Bodine International High School
495 41/51 29:12 M 32 Paul Milnes Ardmore
496 3/8 29:13 F 55 Mary Reese Blackwood
497 21/122 29:14 F 14 Cloe Evans Swarthmore
498 22/122 29:14 F 14 Emily Chrupcala philadelphia Masterman Middle and High School
499 41/67 29:21 M 17 Jon-Claude Tokou Philadelphia Saul High School
500 42/67 29:22 M 17 Arajai Rosser Philadelphia Saul High School
501 63/114 29:22 M 15 Alexis Melendez Philadelphia Hancock/Labrum
502 64/114 29:23 M 14 Jake McHugh Philadelphia Meredith Elementary
503 37/102 29:24 M 12 Demetrius Boswell Phila Conwell Middle School
504 38/102 29:24 M 13 Edner Dorwil Philadelphia Hancock/Labrum
505 13/105 29:25 F 13 Gia Costanzo Philadelphia Meredith Elementary
506 43/67 29:25 M 18 Loveyy Mohamed Philadelphia George Washington High School
507 14/105 29:28 F 10 Haley Alissa Morris Ivyland
508 11/29 29:28 F 45 Rhonda Jean Morris Ivyland
509 12/29 29:29 F 47 Michelle Conn Media Morgan Lewis – 4
510 18/28 29:29 M 54 Jay Moon Philadelphia Morgan Lewis – 4
511 39/102 29:29 M 13 Issac Colon Philadelphia Masterman Middle and High School
512 33/66 29:30 F 32 Kristin Jones Wayne Stradley Ronon – 2
513 13/29 29:32 F 47 Mary Beth H Gray Philadelphia
514 65/114 29:32 M 14 Amir Lewis phila Kinsey Elementary
515 5/21 29:33 F 51 Deborah Krabbendam Philadelphia Conrad O’Brien – 2
516 6/21 29:33 F 53 Abbe Fletman Philadelphia Flaster Greenberg
517 23/122 29:33 F 16 Mia Kimmich Mitchell Philadelphia
518 2/5 29:34 M 70 George D Gould Philadelphia Community Legal Services – 1
519 40/102 29:34 M 12 Alfred Foday Philadelphia Hancock/Labrum
520 4/8 29:35 F 59 Monica O’Neill Springfield
521 44/67 29:35 M 17 Mingo Johnson Philadelphia Prep Charter High School
522 24/122 29:37 F 14 Dominique Ballinger philadelphia Penn Alexander
523 25/122 29:39 F 14 Hannaliese Jacobs Philadelphia Penn Alexander
524 17/25 29:40 M 48 Robert Hahm Garnet Valley Team Delvacca – 3
525 41/102 29:41 M 13 Gael Ulysse Philadelphia Olney Elementary
526 11/26 29:45 F 24 Angela Daubert Philadelphia Martha Washington
527 42/102 29:46 M 12 John Ruan PHILADELPHIA Masterman Middle and High School
528 25/29 29:47 M 35 John Zachary Steed Philadelphia
529 45/67 29:50 M 19 Mazi Richburg Philadelphia West Catholic High School
530 26/122 29:51 F 16 Charlene Coleman Secane West Catholic High School
531 46/67 29:51 M 17 Atit Patel Philadelphia George Washington High School
532 15/105 29:51 F 13 Rekha Dhillon-Richardson Philadelphia Penn Alexander
533 16/105 29:52 F 11 Lucy Chen Philadelphia Mayfair Elementary
534 34/66 29:52 F 31 Dana Procaccino Philadelphia Eugenio Maria De Hostos Charter Sch
535 43/102 29:52 M 13 Donte Graham Philadelphia Huey Elementary
536 6/50 29:53 F 17 Frehiwet Alfa Philadelphia West Catholic High School
537 35/66 29:53 F 34 Jennifer O’Hara Philadelphia
538 33/72 29:55 F 27 Brittany Milnes Ardmore Mastery Charter Lenfest
539 12/26 29:56 F 22 Kathryn Rooney Pennsauken Our Mother Sorrows/St. Ignatius
540 17/105 29:56 F 13 Eloise kadleck PHILADELPHIA Masterman Middle and High School
541 18/105 29:58 F 13 Jacquelyn chow philadelphia Masterman Middle and High School
542 37/46 29:59 M 44 Daniel Anders Philadelphia Gavel To The Gravel
543 27/122 30:00 F 15 Erykah Carter Philadelphia Huey Elementary
544 36/66 30:00 F 34 Alison Hansen Roxborough Team KRSS – 1
545 44/102 30:01 M 13 Muqui Broaddus Philadelphia Mastery Charter Cleveland
546 14/29 30:01 F 48 Suki Kazahaya Philadelphia
547 9/25 30:03 F 43 Heather J Moday Philadelphia
548 45/102 30:05 M 13 Henry Schaefer Philadlephia Mayfair Elementary
549 2/7 30:08 M 66 Jeff Herman Bala Cynwyd
550 7/50 30:09 F 18 Amanda Millatt Philadelphia Science Leadership Academy
551 34/72 30:10 F 25 Kristin Johnson Philadelphia Science Leadership Academy
552 37/66 30:12 F 32 Émilie Gaudette Sherbrooke QC CAN
553 66/114 30:13 M 14 Jose Acevedo PHILADELPHIA Olney Elementary
554 47/67 30:17 M 17 Anthony Lai Philadelphia Parkway Center City
555 42/51 30:20 M 30 Juliio Nunez Philadelphia Eugenio Maria De Hostos Charter Sch
556 19/105 30:22 F 12 Julia Guida Philadelphia Masterman Middle and High School
557 20/105 30:23 F 12 Jennifer Luong Philadelphia Masterman Middle and High School
558 21/105 30:24 F 13 Maranda Duignan Philadelphia Masterman Middle and High School
559 46/102 30:24 M 11 Isaac Becker Philadelphia
560 22/105 30:25 F 13 Eva Low philadelphia Masterman Middle and High School
561 23/105 30:27 F 13 Qian Qian Mei PHILADELPHIA Masterman Middle and High School
562 8/50 30:30 F 17 Stephanie Blanc Philadelphia Mayfair Elementary
563 13/26 30:32 F 23 Rachel Broder Philadelphia
564 38/46 30:35 M 42 Jason Carrion Cherry Hill George Washington High School
565 35/72 30:36 F 25 Jerilyn Krawczyk Levittown
566 67/114 30:37 M 16 Jeremiah McFarland Philadelphia Bodine International High School
567 28/122 30:38 F 15 Cindy Zeng Philadelphia George Washington High School
568 29/122 30:38 F 14 Sabrina Camacho Philadelphia Saul High School
569 39/46 30:38 M 41 Richard Gramlich Philadelphia
570 36/72 30:40 F 27 Valerie Eifert Philadelphia Reed Smith
571 14/26 30:41 F 22 Victoria O’Neill Philadelphia Lopez & McHugh
572 47/102 30:42 M 13 alejandro diaz Philadelphia First Phila Charter School
573 37/72 30:43 F 26 Bridget Mason Philadelphia Kensington Urban Education
574 15/26 30:44 F 22 Sofia Friedman Philadelphia Kensington Urban Education
575 38/72 30:47 F 27 Kristin Jones Philadelphia Engineering and Science High Sch
576 7/21 30:50 F 54 Alice Dubow Philadelphia Gavel To The Gravel
577 10/25 30:50 F 41 Kelly Darr Wynnewood
578 68/114 30:52 M 16 Alex Alford Jr Philadelphia Love Park
579 48/102 30:54 M 12 Michael Allen Philadelphia Huey Elementary
580 49/102 30:57 M 12 Malcolm Campbell-Sydor Philadelphia Masterman Middle and High School
581 50/102 30:57 M 12 Eric Linh Philadelphia Masterman Middle and High School
582 38/66 30:58 F 32 Caroline Vahey Glenside Rawle – 3
583 51/102 30:58 M 12 Calvin Hu Philadelphia Masterman Middle and High School
584 24/105 30:59 F 13 Claire Townsend Philadelphia Cook Wissahickon
585 30/122 30:59 F 14 Yasmeen Pasierb Yardley
586 3/7 31:00 M 65 Robert Louis Glenside
587 31/122 31:00 F 14 Amina Pasierb Yardley
588 52/102 31:01 M 11 Troy Chambers Philadelphia Penrose Elementary
589 11/25 31:01 F 43 Katayun Jaffari Philadelphia
590 12/16 31:02 M 24 Ben Present Philadelphia ALM – The Legal Intelligcener
591 16/26 31:02 F 24 Nicole Benson Philadelphia
592 53/102 31:03 M 12 Damon Montague Philadelphia Meredith Elementary
593 25/105 31:08 F 12 Huong Vu Philadelphia Meredith Elementary
594 54/102 31:11 M 12 Dorien Weems Philadelphia Cook Wissahickon
595 48/67 31:11 M 17 Philip Chau Philadelphia West Catholic High School
596 39/72 31:12 F 26 Jenna Bowe Levittown George Washington High School
597 32/122 31:12 F 16 Nicole Johnson Philadelphia Honickman
598 9/50 31:14 F 17 Saskia Kercy Philadelphia West Catholic High School
599 55/102 31:14 M 12 Jeffrey Ulysse Philadelphia Olney Elementary
600 56/102 31:15 M 12 Fade Kayed Greenberg Group
601 49/67 31:15 M 19 Spencer Nguyen Phila Academy of Palumbo
602 57/102 31:15 M 12 John Boyce Philadelphia Hancock/Labrum
603 58/102 31:17 M 12 Shane Manacchia Philadelphia Hancock/Labrum
604 33/122 31:19 F 16 Malika Shukurova Philadelphia George Washington High School
605 43/51 31:20 M 32 Jackson Taylor Philadelphia Firstrust Bank
606 10/50 31:20 F 18 Nicole Morris Philadelphia Phila High School for Girls
607 11/50 31:21 F 18 Dana Nguyen Philadelphia Phila High School for Girls
608 40/72 31:21 F 29 Katherine Robinson Philadelphia
609 59/102 31:22 M 13 Isaiah Jones Philadelphia Meredith Elementary
610 34/122 31:22 F 15 Kimberly Ismeal Philadelphia Prep Charter High School
611 35/122 31:22 F 16 Volha Barashko Philadelphia George Washington High School
612 50/67 31:23 M 17 Matthew Sanasac Philadelphia Kensington Urban Education
613 51/67 31:23 M 17 Carlos Melendez Philadelphia George Washington High School
614 60/102 31:24 M 12 Luis Martinez Philadelphia Olney Elementary
615 61/102 31:25 M 13 Ezequiel Sanchez Philadelphia Olney Elementary
616 41/72 31:25 F 27 Jenny Ronis Emmaus Superior Court of PA – 1
617 69/114 31:25 M 14 Reginald Lewis Philadelphia Simon Gratz
618 52/67 31:26 M 17 Isaiah Kent Philadelphia Mastery Charter Lenfest
619 62/102 31:26 M 12 Jonathan Concepcion Philadelphia Olney Elementary
620 70/114 31:28 M 14 Justin Estevez Philadelphia Olney Elementary
621 26/105 31:30 F 13 OLIVIA MORRIS Philadelphia Masterman Middle and High School
622 36/122 31:30 F 16 Marta Teferi Philadelphia West Catholic High School
623 27/105 31:31 F 12 Lydia Solomon Philadelphia Meredith Elementary
624 42/72 31:32 F 29 Jessica Tilli Philadelphia Meredith Elementary
625 26/29 31:32 M 36 Steven Tarrant Philadelphia Parkway Center City
626 12/25 31:32 F 43 Simone Hartman Philadelphia
627 63/102 31:33 M 13 Samuel Edwards Philadelphia Martha Washington
628 64/102 31:33 M 13 kevin sauchak-flegler Philadelphia First Phila Charter School
629 18/25 31:33 M 46 Kyle Cassidy Philadelphia
630 15/41 31:34 F 39 Jennifer Summerfield Philadelphia
631 37/122 31:35 F 15 SzeMan Cheng Philadelphia Bodine International High School
632 4/7 31:35 M 68 Howard Scher Philadelphia Buchanan Ingersoll – 1
633 43/72 31:37 F 28 Miriam Straus Media
634 38/122 31:39 F 15 Tiahni Kinard Philadelphia Phila High School for Girls
635 12/50 31:40 F 18 Uchechi Anyanwu Philadelphia Phila High School for Girls
636 28/105 31:41 F 12 Charjanet White phila Kinsey Elementary
637 44/72 31:43 F 28 Zoe Artz Philadelphia Masterman Middle and High School
638 65/102 31:44 M 11 Anthony Haigh Philadlephia Mayfair Elementary
639 66/102 31:45 M 12 Austin Webb Philadelphia Penrose Elementary
640 39/122 31:46 F 15 Evangeline Adjei-Danquah Philadelphia Prep Charter High School
641 45/72 31:48 F 26 Patty Drennen Greenberg Group
642 67/102 31:49 M 13 Aisiah Smith Philadelphia Eugenio Maria De Hostos Charter Sch
643 40/46 31:49 M 42 Guillaume Gosselin Levallois FRA
644 71/114 31:49 M 14 Thinh Nguyen Philadelphia Prep Charter High School
645 40/122 31:50 F 15 Julia Dorsheimer Coatesville
646 14/19 31:53 M 55 Leonard A Bernstein Merion Station Reed Smith
647 36/43 31:54 M 29 David Strunk Philadelphia
648 19/25 31:54 M 49 Jim Brady Greenberg Group
649 72/114 31:55 M 16 Adam Tartaglia Philadelphia George Washington High School
650 53/67 31:55 M 17 Marko Mrdjenovic Philadelphia George Washington High School
651 39/66 31:56 F 34 Robyn Kazatsky Ambler Rawle – 2
652 40/66 31:56 F 31 Melissa Kingsley King of Prussia
653 68/102 31:57 M 13 Germaine Fitchett Philadelphia Mastery Charter Cleveland
654 20/25 31:57 M 49 Victor Sage Springfield USI Affinity
655 44/51 31:58 M 30 Joe Kozel Philadelphia Mastery Charter Cleveland
656 41/122 31:58 F 14 Madelynne Galdamez Philadelphia Olney Elementary
657 73/114 31:59 M 14 Khary Drew Philadelphia Olney Elementary
658 74/114 31:59 M 16 Abdul-Raheem Elijah Philadelphia Saul High School
659 75/114 32:00 M 16 Harry Ho Philadelphia Prep Charter High School
660 13/50 32:04 F 18 Sherry Yao Philadelphia Academy of Palumbo
661 76/114 32:05 M 15 Alim Elijah Philadelphia Saul High School
662 13/25 32:05 F 44 Kelli Eisler Pennsauken Marshall Dennehey – 1
663 29/105 32:06 F 11 tessa harrison Philadelphia First Phila Charter School
664 54/67 32:06 M 17 Tyzay Scott Philadelphia Engineering and Science High Sch
665 55/67 32:07 M 17 Jamir Poindexter Philadelphia Honickman
666 21/25 32:07 M 48 Kirk Moyer Conshohocken
667 45/51 32:08 M 34 Benjamin McAnaney Philadelphia Buchanan Ingersoll – 1
668 42/122 32:08 F 16 Nachaly Burgos Philadelphia Freire Charter High School
669 77/114 32:09 M 16 Ian Toro Philadelphia Freire Charter High School
670 69/102 32:09 M 13 Cesar Silva Philadelphia First Phila Charter School
671 56/67 32:11 M 18 Andy Lam Philadelphia Parkway Center City
672 17/26 32:13 F 22 Jessica Kim Philadelphia Team KRSS – 2
673 30/105 32:14 F 13 Shamoya Salmon philadelphia` Kinsey Elementary
674 31/105 32:15 F 12 Michelle Nguyenn philadelphia Masterman Middle and High School
675 14/50 32:17 F 17 India Matthwes Philadelphia Saul High School
676 78/114 32:18 M 16 Marqui Kelly Philadelphia Saul High School
677 3/8 32:20 F 60 Catherine Carr Philadelphia Community Legal Services – 1
678 15/29 32:21 F 49 Patricia W Holden Mt. Laurel
679 41/66 32:23 F 34 Dana Jelepis Philadelphia Rawle – 3
680 32/105 32:24 F 12 Sara Calvalconti philadelphia Masterman Middle and High School
681 43/122 32:24 F 14 Jenny Chan philadelphia Masterman Middle and High School
682 46/72 32:26 F 29 Jennifer Frazier Philadelphia Freire Charter High School
683 5/7 32:28 M 66 William Anthony DeStefano Radnor
684 16/41 32:29 F 39 Terri Ann Pawelski Philadelphia
685 47/72 32:32 F 28 Angela Velez Philadelphia Stradley Ronon – 2
686 15/19 32:32 M 55 Jon Broder North Wales
687 17/41 32:33 F 35 Elizabeth Myers Philadelphia Cozen O’Connor
688 16/29 32:34 F 49 Michele Jackson Philadelphia
689 70/102 32:35 M 13 Xavier King Philadelphia Hancock/Labrum
690 33/105 32:35 F 12 Jessica Guarino Philadelphia Meredith Elementary
691 34/105 32:35 F 12 Olivia Kaufman Philadelphia Meredith Elementary
692 44/122 32:36 F 14 Mira Bhayroo Philadelphia Penn Alexander
693 15/50 32:36 F 17 Mariya Zabolotneva Philadelphia George Washington High School
694 45/122 32:37 F 16 Jamie Nguyen Philadelphia Phila High School for Girls
695 16/50 32:37 F 17 Jany Park Philadelphia Phila High School for Girls
696 48/72 32:38 F 28 Kristin Bologa Philadelphia Meredith Elementary
697 46/122 32:39 F 15 Lauren Quan Philadelphia Prep Charter High School
698 6/7 32:43 M 69 Steven T Stern Philadelphia
699 49/72 32:44 F 29 Erin Lamb Philadelphia
700 17/50 32:44 F 18 Sandy Cao Philadelphia
701 47/122 32:47 F 15 Nichellion LaPolt Philadelphia Academy of Palumbo
702 50/72 32:48 F 29 Brittany German Philadelphia
703 71/102 32:48 M 12 Ifthekhar Ahmed Philadelphia Locke Elementary
704 42/66 32:49 F 32 Evelyn Protano Philadelphia
705 35/105 32:50 F 13 Najah Nasir philadelphia Masterman Middle and High School
706 37/43 32:53 M 26 BJ Williams Philadelphia
707 36/105 32:54 F 13 Erin Hudson Philadelphia Masterman Middle and High School
708 48/122 32:54 F 16 Keora Goldstein Bangor
709 46/51 32:54 M 31 Ignacio Araujo Philadelphia Freire Charter Middle School
710 37/105 32:55 F 13 Amna Al-Sulaimani Philadelphia Conwell Middle School
711 38/105 32:55 F 12 Iahjanae Cooke Philadelphia Freire Charter Middle School
712 79/114 32:56 M 15 Marcos Corchado Philadelphia Engineering and Science High Sch
713 39/105 32:58 F 12 jessica haigh Philadelphia First Phila Charter School
714 40/105 32:58 F 12 Juliana haigh Philadelphia First Phila Charter School
715 49/122 32:59 F 15 Michaela Prell Philadelphia Science Leadership Academy
716 41/46 33:02 M 41 Stan Stawicki Greenberg Group
717 22/25 33:04 M 48 Ted Jobes Philadelphia Fox Rothschild
718 41/105 33:06 F 12 Autumn Lor Philadelphia Olney Elementary
719 42/105 33:06 F 13 Cassandra Hand philadelphia Penn Alexander
720 72/102 33:08 M 13 Mateen Bradley Philadelphia Meredith Elementary
721 18/50 33:09 F 18 Heather Amos Philadelphia Parkway Center City
722 38/43 33:10 M 29 Juan Baez Philadelphia
723 51/72 33:13 F 26 Beth Herdmann Havertown
724 8/21 33:14 F 53 Ruth Penning Glenside Kinsey Elementary
725 43/66 33:14 F 32 Jacqueline Ferrino Horsham
726 47/51 33:14 M 30 Jim Nixon Philadelphia Superior Court of PA – 2
727 42/46 33:15 M 43 Greg Hurchalla Wallingford Reilly Janiczek McDevitt – 1
728 80/114 33:17 M 14 BELEM VELASQUEZ Philadelphia Olney Elementary
729 81/114 33:20 M 15 Ryan Wright Philadelphia George Washington High School
730 82/114 33:23 M 16 Tuong Lam Philadelphia Academy of Palumbo
731 50/122 33:27 F 15 Warda Abdelaziz Philadelphia Phila High School for Girls
732 51/122 33:27 F 14 An Ta Philadelphia First Phila Charter School
733 23/25 33:38 M 47 Robert Schenk Mullica Hill Marshall Dennehey – 3
734 52/122 33:29 F 14 Rosaria Termini Wynnewood
735 52/72 33:29 F 29 Meghan Patricia McCormack Philadelphia
736 13/16 33:30 M 20 Adam Patoczck
737 53/122 33:30 F 16 Hawolti Amlak Philadelphia West Catholic High School
738 73/102 33:31 M 13 Saamir Baker Philadelphia Olney Elementary
739 44/66 33:31 F 31 Melissa Carlin Glenside Olney Elementary
740 43/46 33:32 M 43 Robert Siciniski Allentown Lopez & McHugh
741 53/72 33:32 F 28 Allsha Shabazz Elkins Park
742 48/51 33:33 M 30 Mike Jackson Philadelphia
743 83/114 33:33 M 14 Kiyle Greene Philadelphia First Phila Charter School
744 54/122 33:34 F 14 Nicki Sepahi Wayne
745 43/105 33:34 F 13 Jasmine Martinez Philadelphia Hancock/Labrum
746 74/102 33:35 M 13 Shakur Dempsey Philadelphia Kinsey Elementary
747 19/28 33:35 M 53 Richard Costigan Philadelphia
748 8/15 33:36 M 62 Jeff Kall Philadelphia
749 84/114 33:36 M 16 Andy Thach Philadelphia Engineering and Science High Sch
750 55/122 33:37 F 14 Erin Holland Philadelphia Mayfair Elementary
751 57/67 33:37 M 17 Omar Shaw Philadelphia Saul High School
752 5/8 33:40 F 57 Barbara McDermott Philadelphia Gavel To The Gravel
753 56/122 33:42 F 16 Van Sam Philadelphia Academy of Palumbo
754 19/50 33:43 F 17 Kristina Dinaj Philadelphia Academy of Palumbo
755 85/114 33:43 M 15 Salma Bakri Philadelphia Academy of Palumbo
756 86/114 33:45 M 16 Kevin Nguyen Philadelphia Academy of Palumbo
757 20/28 33:47 M 53 Firouz Sepahi Wayne
758 21/28 33:50 M 53 Brian Harris Prospect Park ALM – The Legal Intelligcener
759 33:50 F Kim Nguyen Philadelphia
760 27/29 33:52 M 38 Kyle Everly Philadelphia
761 20/50 33:52 F 17 Amy Nguyen Philadelphia Love Park
762 57/122 33:52 F 16 Dominique Veney Philadelphia Phila High School for Girls
763 44/105 33:53 F 13 La\’Shae Thomas Philadelphia Cook Wissahickon
764 18/26 33:53 F 20 Juliette Thomas Philadelphia Cook Wissahickon
765 87/114 33:54 M 16 Devin Haskins Philadelphia Freire Charter High School
766 88/114 33:55 M 16 Karnav Patel Philadelphia George Washington High School
767 9/15 33:56 M 61 Steven Leshner Philadelphia
768 58/67 33:56 M 18 Kadiatou Bah Philadelphia Parkway Center City
769 58/122 33:59 F 16 Kriss-Ann Gayle Philadelphia Parkway Center City
770 59/122 33:59 F 16 Gloria Sebastiao Huntington Valley Saul High School
771 60/122 34:00 F 16 Chelsey Deal Philadelphia Saul High School
772 21/50 34:01 F 18 Aaliyah Smith-Israel Philadelphia Phila High School for Girls
773 22/50 34:02 F 17 Nadirah Morgan Philadelphia Phila High School for Girls
774 89/114 34:03 M 16 Justin Johnson Philadelphia Northeast High School
775 90/114 34:03 M 15 Josue Ramos Philadelphia Northeast High School
776 91/114 34:04 M 15 Meet Patel Philadelphia George Washington High School
777 23/50 34:05 F 17 Auridelis Rondon Phladelphia Saul High School
778 92/114 34:06 M 16 Henry Nguyen Philadelphia Academy of Palumbo
779 61/122 34:08 F 15 Lucia Portillo Philadelphia Saul High School
780 18/41 34:08 F 36 LaShanta Smith Philadelphia Conwell Middle School
781 17/29 34:10 F 48 josephine arcaro cherry hill First Phila Charter School
782 19/41 34:13 F 36 Aileen Marie Rigney Bensalem
783 22/28 34:22 M 54 Wilhelm Dingler Philadelphia Marshall Dennehey – 1
784 62/122 34:24 F 15 Selvije Islamaj Philadelphia Phila High School for Girls
785 75/102 34:26 M 12 Steve Galdamez Philadelphia Olney Elementary
786 63/122 34:27 F 15 Christina Amos Philadelphia Academy of Palumbo
787 24/50 34:27 F 17 Shania Morris Philadelphia Academy of Palumbo
788 64/122 34:28 F 15 Deirra Washington Philadelphia Academy of Palumbo
789 20/41 34:29 F 38 Viranuj Sueblinvong Decatur
790 49/51 34:33 M 31 Kyle Elliott Philadelphia Conrad O’Brien – 1
791 45/105 34:38 F 11 Amy Wang Philadelphia Mayfair Elementary
792 46/105 34:39 F 11 Jing Lin Philadelphia Mayfair Elementary
793 76/102 34:39 M 12 Dante Ingargiola Philadelphia Masterman Middle and High School
794 77/102 34:43 M 11 Aidan Rodgers Greenberg Group
795 25/50 34:43 F 17 Azani Carpenter Philadelphia Saul High School
796 59/67 34:44 M 18 Joshua Stuckman Philadelphia Saul High School
797 3/5 34:46 M 71 John Domzalski Philadelphia
798 93/114 34:47 M 15 Sreekuttan Sudarsanan Philadelphia Northeast High School
799 47/105 34:47 F 11 Cindy Chen Philadelphia Mayfair Elementary
800 48/105 34:48 F 12 Bianca Xiao Philadelphia Mayfair Elementary
801 78/102 34:48 M 13 Raphael Anderson-Shaw Philadelphia Our Mother Sorrows/St. Ignatius
802 26/50 34:49 F 18 Sasha Sapp Philadelphia Science Leadership Academy
803 27/50 34:49 F 17 Jessica Walker Philadelphia Phila High School for Girls
804 18/29 34:50 F 48 Elisabeth Ligato Warrington
805 60/67 34:50 M 18 Chongxin Zhao Philadelphia Academy of Palumbo
806 54/72 34:51 F 28 Laura Hoensch Philadelphia Swartz Campbell – 2
807 65/122 34:53 F 16 Tiffany Linh philadelphia Masterman Middle and High School
808 19/26 34:53 F 23 Elizabeth Ford Lower Gwynedd Conrad O’Brien – 1
809 21/41 34:57 F 37 Lolita M Hagen Voorhees
810 66/122 34:59 F 16 Goldie Robins Philadelphia Science Leadership Academy
811 67/122 35:02 F 16 Sydney Pham Philadelphia Prep Charter High School
812 49/105 35:04 F 13 Kaila Caffey Philadelphia Penn Alexander
813 68/122 35:04 F 16 Ellen To Philadelphia Science Leadership Academy
814 79/102 35:04 M 12 Nathan Kap PHILADELPHIA Olney Elementary
815 39/43 35:05 M 27 Jeremy Spry Philadelphia Science Leadership Academy
816 22/41 35:05 F 36 Kate Harris Bristol Olney Elementary
817 55/72 35:06 F 29 Christine Dixon Collingswood
818 4/8 35:09 F 61 Ann Butchart Philadelphia Gavel To The Gravel
819 19/29 35:11 F 48 Donna Woelpper Philadelphia Gavel To The Gravel
820 23/41 35:12 F 35 Carrie Capouellez Boyertown Lopez & McHugh
821 69/122 35:14 F 14 Eva Karlen Philadelphia Penn Alexander
822 56/72 35:17 F 27 Rachel Scarlata Cherry Hill Reilly Janiczek McDevitt – 2
823 20/29 35:18 F 45 Mary Glenn Sewell
824 28/50 35:21 F 17 Linh Ngo Philadelphia West Catholic High School
825 57/72 35:22 F 27 Brittany Baron Wilmington
826 58/72 35:23 F 29 Rachel Patton-Molitors Towson
827 45/66 35:23 F 30 Sarah Fleming Philadelphia Bodine International High School
828 70/122 35:25 F 16 Kareema Dixon Philadelphia Bodine International High School
829 71/122 35:26 F 16 Ashley Harris Philadelphia Phila High School for Girls
830 50/105 35:26 F 13 Aireana Waltower Philadelphia Kinsey Elementary
831 51/105 35:26 F 13 Deborah Midgett Philadlephia Kinsey Elementary
832 4/5 35:28 M 72 Martin Faigus Wyncote Caesar Revise
833 28/29 35:29 M 36 Michael Joshua Rigney Bensalem
834 46/66 35:30 F 33 Sarah Bower-Grieco Philadelphia
835 29/50 35:41 F 18 Aisha Sims Philadelphia Phila High School for Girls
836 24/41 35:42 F 39 Stacie Steinbrecher Philadelphia Goldberg Miller & Rubin
837 59/72 35:45 F 26 Andrée-Anne Gagnon Jonquiere QC CAN
838 21/29 35:45 F 46 Stephanie Woodruff Maple Shade Marshall Dennehey – 1
839 61/67 35:45 M 17 Ismael Laboy Philadelphia Kensington Urban Education
840 72/122 35:46 F 16 Oseah Niles Philadelphia Phila High School for Girls
841 94/114 35:51 M 15 Tyler Mason Philadelphia Simon Gratz
842 80/102 35:52 M 13 James Lawn Philadelphia Hancock/Labrum
843 81/102 35:52 M 12 Julien Lassance Philadelpiha Hancock/Labrum
844 73/122 35:52 F 16 Lijun Zeng Philadelphia Phila High School for Girls
845 62/67 35:54 M 18 Charles Simms Philadelphia Kensington Urban Education
846 47/66 35:57 F 33 Barbara Shaffer North Wales Team Delvacca – 2
847 50/51 36:00 M 34 Joe Meenan Philadelphia
848 95/114 36:02 M 14 Emmanuel Anton Greenberg Group
849 82/102 36:06 M 12 Steven Slowik Greenberg Group
850 74/122 36:09 F 16 Natasha Iotov Philadelphia George Washington High School
851 75/122 36:11 F 14 Sharon Shania Philadelphia Prep Charter High School
852 30/50 36:11 F 17 Kelly Diep Philadelphia Prep Charter High School
853 20/26 36:12 F 22 Deven Parker Philadelphia Team KRSS – 2
854 76/122 36:12 F 14 Markeda Williams PHILADELPHIA Olney Elementary
855 52/105 36:12 F 13 Shavonna Queen Philadelphia Olney Elementary
856 60/72 36:13 F 26 Maria Corene Robinson Collindale
857 10/15 36:13 M 61 James Conmy Philadelphia
858 48/66 36:14 F 30 Cheng To Philadelphia Rawle – 3
859 49/66 36:14 F 31 Rebecca Rouse Washington
860 61/72 36:15 F 25 Maria Martinez Glenolden
861 77/122 36:16 F 14 Mallinalli Caro philadelphia Fairhill
862 53/105 36:20 F 12 Erika Rivera Greenberg Group
863 78/122 36:28 F 14 Kiannie Arizmendi philadelphia Fairhill
864 40/43 36:28 M 29 Preston Satchell Lansdowne Rawle – 3
865 50/66 36:30 F 33 Kacy Ziomek Philadelphia
866 83/102 36:30 M 13 TImothy Cutler Philadelphia Hancock/Labrum
867 51/66 36:36 F 33 Regina Rod Philadelphia
868 79/122 36:37 F 14 Crystal Flores Philadelphia Olney Elementary
869 52/66 36:37 F 30 Lindsey DiMuzio Yardley
870 53/66 36:38 F 31 Alexandra Coloe Dolan Philadelphia
871 84/102 36:41 M 12 Norean Jurado Philadelphia Hancock/Labrum
872 14/25 36:42 F 40 Sophia Lee Philadelphia Team Delvacca – 3
873 15/25 36:42 F 44 Grace Manno Lafayette Hill Team Delvacca – 3
874 80/122 36:43 F 14 Ella Petersen Philadelphia Penn Alexander
875 54/105 36:43 F 13 Sabrina Lai Philadelphia Penn Alexander
876 62/72 36:43 F 26 Jacqueline B Jones Philadelphia
877 54/66 36:44 F 30 Stefanie Crilley Langhorne
878 21/26 36:47 F 24 Diana M Kolaszewski Philadelphia
879 31/50 36:48 F 17 Ayanna McNeil Philadelphia West Catholic High School
880 81/122 36:51 F 16 Nicole Lawton Philadelphia West Catholic High School
881 32/50 36:53 F 18 Keyana Moody Philadelphia Academy of Palumbo
882 23/28 37:04 M 50 Evan Liu Philadelphia Feldman Sheperd
883 82/122 37:05 F 15 Haneen Abdelaziz Philadelphia Phila High School for Girls
884 55/105 37:05 F 13 Thamela Nuon Philadelphia Olney Elementary
885 56/105 37:05 F 12 Madison Lind Philadelphia Mayfair Elementary
886 63/67 37:06 M 17 Daniel Varnis Philadelphia Science Leadership Academy
887 83/122 37:06 F 15 Yen Sy Philadelphia Phila High School for Girls
888 84/122 37:10 F 15 Dazanae Billups Philadelphia Hancock/Labrum
889 85/122 37:10 F 14 Diamante Harris Philadelphia Hancock/Labrum
890 44/46 37:16 M 43 Charles Becker Philadelphia Kline & Specter – 2
891 57/105 37:17 F 11 Emily Burgess Downingtown
892 85/102 37:18 M 12 Lynnewood White Philadelphia Our Mother Sorrows/St. Ignatius
893 58/105 37:18 F 12 Iliana Correa PHILADELPHIA Masterman Middle and High School
894 96/114 37:21 M 16 Angel Sanchez Philadelphia Olney Elementary
895 86/122 37:23 F 16 Ni Em Par Philadelphia Parkway Center City
896 59/105 37:25 F 13 Anna Nguyen philadelphia Masterman Middle and High School
897 14/16 37:27 M 23 Si (Steve) Linh philadelphia Masterman Middle and High School
898 41/43 37:30 M 27 Adam Bulant Akpinar Philadelphia
899 87/122 37:34 F 16 Nona Sharp Philadelphia West Catholic High School
900 45/46 37:35 M 41 Jimmy Burgess Downingtown
901 88/122 37:36 F 15 Vivian Zhou Philadelphia George Washington High School
902 33/50 37:36 F 17 Irene Zheng Philadelphia George Washington High School
903 89/122 37:36 F 14 Alexis Ngo Philadelphia Meredith Elementary
904 86/102 37:39 M 13 Ricardo Hernandez Philadelphia Olney Elementary
905 90/122 37:41 F 15 Melissa Alvarez Philadelphia Science Leadership Academy
906 16/19 37:43 M 57 Eric Hocky Philadelphia Clark Hill Thorp Reed
907 91/122 37:45 F 15 Bailey Collins Philadelphia Science Leadership Academy
908 92/122 37:48 F 15 Michelle Friedman PHiladelphia Science Leadership Academy
909 25/41 37:49 F 37 April Alcaraz Philadelphia Bodine International High School
910 93/122 37:50 F 15 Ana Meta Philadelphia Bodine International High School
911 26/41 37:56 F 39 Claire Ubele Havertown
912 5/8 37:57 F 60 Roseann Termini Wynnewood
913 34/50 18:01 F 18 Jessica Holloman Philadelphia Phila High School for Girls
914 60/105 18:05 F 13 Tina Hang Philadelphia Olney Elementary
915 27/41 18:05 F 35 Karen Javaruski Conshohocken Cook Wissahickon
916 16/25 18:06 F 44 Krista Sylvester Philadelphia
917 35/50 18:06 F 17 Samira Henderson Philadelphia Love Park
918 36/50 18:09 F 17 Amanda Duprey Philadelphia Kensington Urban Education
919 37/50 18:10 F 17 Crystal Pulle Philadelphia Kensington Urban Education
920 64/67 18:10 M 17 Joseph Gronski Philadelphia Freire Charter High School
921 97/114 18:15 M 16 Terrence Lewis Philadelphia Freire Charter High School
922 38/50 18:16 F 18 Taylor Quan Philadelphia Academy of Palumbo
923 94/122 18:21 F 14 Briana Williams Philadelphia Academy of Palumbo
924 98/114 18:24 M 15 Kevin Horton Philadelphia Science Leadership Academy
925 63/72 18:25 F 29 Suzanne Prybella Philadelphia White & Williams – 3
926 28/41 18:30 F 38 Jennifer Proper Media
927 61/105 18:31 F 8 Isabella Proper Media
928 29/29 18:33 M 39 Justin Proper Media White & Williams – 3
929 18:34 – Family Member 2 Somsanitti
930 95/122 18:35 F 16 D’lorah Ortiz Philadelphia Phila High School for Girls
931 96/122 18:37 F 16 Winnie Wu Philadelphia Phila High School for Girls
932 62/105 18:43 F 13 jailyn bishop Philadelphia First Phila Charter School
933 63/105 18:43 F 12 sarah french Philadelphia First Phila Charter School
934 87/102 18:49 M 12 Daniel Yershov Philadelphia Hancock/Labrum
935 99/114 18:50 M 14 KEVIN LIU PHILADELPHIA Olney Elementary
936 97/122 18:51 F 15 Koya Alisa Cargin Philadelphia Academy of Palumbo
937 9/21 18:51 F 50 Kathy Fallon Swarthmore Firstrust Bank
938 55/66 18:52 F 32 Cara Lanard Mount Royal Superior Court of PA – 2
939 56/66 18:59 F 34 Alyssa Brodzinski Conshohocken
940 39/50 39:02 F 17 Jessie Shi Philadelphia Phila High School for Girls
941 100/114 39:05 M 15 Vaughn Davis-Long Philadelphia Granamawr
942 10/21 39:06 F 53 Eve Lubin Bensalem Mayfair Elementary
943 2/2 39:08 F 70 Miki Rotman Philadelphia
944 11/15 39:08 M 63 Angus Love Narberth
945 64/105 39:16 F 13 Joelle Putro Philadelphia First Phila Charter School
946 39:19 F Rachel Burnett
947 29/41 39:20 F 38 Sarah Katz Philadelphia
948 65/105 39:25 F 13 Cionnie Brown philadelphia Fairhill
949 101/114 39:29 M 14 Charles Chang philadelphia Masterman Middle and High School
950 98/122 39:32 F 14 Lyza Newbern Philadelphia First Phila Charter School
951 30/41 39:33 F 37 Rachel A Newbern phila
952 22/29 39:35 F 48 Elaine Blackmon Philadelphia Hancock/Labrum
953 66/105 39:36 F 13 Talaya Daniels Philadelphia First Phila Charter School
954 67/105 39:47 F 12 jewel Newbern Philadelphia First Phila Charter School
955 88/102 39:50 M 12 Trei Davis Philadelphia Mastery Charter Cleveland
956 64/72 39:51 F 29 sarah duenas philadelphia First Phila Charter School
957 68/105 39:52 F 12 Brianna Winnals Philadelphia First Phila Charter School
958 65/72 39:52 F 26 Elizabeth Kiniery Philadelphia Kipp Philadelphia
959 102/114 39:52 M 14 Kahmar Durant-Robinson Philadelphia Kipp Philadelphia
960 69/105 39:53 F 11 Shania Lewis Philadelphia Kipp Philadelphia
961 70/105 39:57 F 13 Brianna Velazaquez Philadelphia First Phila Charter School
962 65/67 39:58 M 17 Alexander Rivera Philadelphia Mastery Charter Lenfest
963 103/114 39:58 M 16 Daniel Gildenbrand Philadephia George Washington High School
964 11/21 40:01 F 50 Amy Neubrug Philadelphia
965 7/7 40:02 M 66 Patrick Joseph Lippincott Wenonah
966 99/122 40:07 F 16 Zhykia Scott Philadelphia Phila High School for Girls
967 71/105 40:09 F 13 Taylor Scalia Philadelphia Meredith Elementary
968 72/105 40:09 F 12 Luvonda Fuller Philadelphia Meredith Elementary
969 89/102 40:11 M 12 Shaun Pittman Philadelphia Penrose Elementary
970 12/21 40:13 F 50 Darleen Manacchio Philadelphia
971 104/114 40:15 M 14 Charles Hang Philadelphia Olney Elementary
972 73/105 40:47 F 11 India Wilkins Philadelphia Martha Washington
973 74/105 40:47 F 12 Nakiyah Andrews Philadelphia Hope Partnership for Education
974 57/66 40:48 F 31 Thanh Huntington Philadelphia Hope Partnership for Education
975 100/122 40:51 F 15 Elizabeth Nguyen Philadelphia Prep Charter High School
976 6/8 40:53 F 57 Gloria Weber Elkins Park Parkway Center City
977 75/105 40:53 F 10 Amanda Schmidt Erdenheim
978 24/28 40:54 M 50 Paul Schmidt Erdenheim
979 90/102 40:55 M 11 Cristin George Greenberg Group
980 76/105 40:57 F 13 Alisa Lozano Philadelphia Meredith Elementary
981 40/50 41:08 F 17 Amy Tran Philadelphia Academy of Palumbo
982 101/122 41:13 F 15 Lashay Bailey Philadelphia Freire Charter High School
983 105/114 41:14 M 15 Michael Nghe Philadelphia Academy of Palumbo
984 41/50 41:14 F 17 Lydia Le Philadelphia
985 77/105 41:21 F 13 Kiara Young-Jackson Philadelphia Penrose Elementary
986 78/105 41:21 F 13 Anaya Gomez Philadelphia Penrose Elementary
987 79/105 41:22 F 12 Zamiah Taylor Philadelphia Penrose Elementary
988 22/26 41:23 F 23 Kimberly Green Philadelphia Penrose Elementary
989 106/114 41:38 M 15 Matthew Grayo Philadelphia Northeast High School
990 91/102 41:43 M 12 Savion Burnett Philadelphia Penrose Elementary
991 23/29 41:44 F 49 Lily Presha Willingboro Morgan Lewis – 3
992 80/105 41:46 F 13 Ellen Austin Philadelphia First Phila Charter School
993 102/122 41:50 F 14 Arlinda Felder Philadelphia First Phila Charter School
994 103/122 41:52 F 14 Morgan Chase Philadelphia First Phila Charter School
995 104/122 41:57 F 16 Vannary Kom Philadelphia Science Leadership Academy
996 105/122 41:57 F 16 Dejah Harley Philadelphia Science Leadership Academy
997 106/122 42:17 F 16 Hyeji Kim Philadelphia Phila High School for Girls
998 107/122 42:17 F 16 Eunice Kelome Philadelphia Phila High School for Girls
999 24/29 42:21 F 49 Michelle Tribble Orlando
1000 31/41 42:22 F 39 jaymie elia philadelphia Huey Elementary
1001 32/41 42:25 F 39 Megan O’Neill Havertown
1002 33/41 42:27 F 39 Fiona Jamison Havertown
1003 81/105 42:29 F 12 Christina Nguyen Philadelphia Penrose Elementary
1004 107/114 42:32 M 14 Bafode Keita Philadelphia Penrose Elementary
1005 15/16 42:32 M 23 Kenneth Dautrich Philadelphia Penrose Elementary
1006 82/105 42:40 F 13 Chyna Foster Philadelphia Our Mother Sorrows/St. Ignatius
1007 83/105 42:40 F 13 Sharon Huang Philadelphia Mayfair Elementary
1008 84/105 42:41 F 12 Julia Chang Philadelphia Mayfair Elementary
1009 85/105 42:41 F 12 Mureesha Blackman Philadelphia Our Mother Sorrows/St. Ignatius
1010 92/102 42:44 M 12 Eric Anderson Philadelphia Mayfair Elementary
1011 108/122 42:46 F 14 Sabrina Overton Philadelphia Mayfair Elementary
1012 109/122 42:48 F 14 Rios Savannah Philadelphia Mayfair Elementary
1013 13/21 42:48 F 50 Jackie Shahar Huntingdon Valley Hancock/Labrum
1014 17/25 42:50 F 44 Lori Link Langhorne Hancock/Labrum
1015 25/29 42:58 F 48 Joann Cody Philadelphia
1016 108/114 43:02 M 15 Zahaire Knight Philadelphia George Washington High School
1017 66/72 43:04 F 28 Lauren Hildenbrand Philadelphia Smedley Elementary
1018 86/105 43:05 F 12 Zaera Young Philadelphia Smedley Elementary
1019 42/43 43:06 M 28 Sylvester Walker Philadelphia Smedley Elementary
1020 87/105 43:07 F 12 Alexis Alford Philadelphia Love Park
1021 93/102 43:08 M 13 Zaire Barron Philadelphia Kipp Philadelphia
1022 14/21 43:08 F 50 Nancy Rue Philadelphia
1023 25/28 43:09 M 54 Edward Hickey Philadelphia
1024 51/51 43:10 M 32 David Johnson Sr Folcroft Love Park
1025 42/50 43:11 F 17 Duyuan Shi Philadelphia Phila High School for Girls
1026 110/122 43:20 F 15 Danielle Oestreich Philadelphia Hancock/Labrum
1027 58/66 43:24 F 33 Janice Smith Philadelphia Hancock/Labrum
1028 15/21 43:25 F 52 Janie Mershon Malvern
1029 17/19 43:27 M 58 William Ehrich Bala Cynwyd
1030 88/105 43:28 F 12 Destiny Lyda Philadelphia Hancock/Labrum
1031 89/105 43:30 F 12 Farah Nasher Philadelphia Hancock/Labrum
1032 94/102 43:33 M 12 Kaleb Cloer Philadelphia Hancock/Labrum
1033 111/122 43:36 F 16 Sandy Chen Philadelphia Phila High School for Girls
1034 16/21 43:38 F 50 Lisa Evans Swartmore
1035 67/72 43:38 F 28 Rebecca King Abington Hancock/Labrum
1036 112/122 43:40 F 15 Sierra Chiu Philadelphia Phila High School for Girls
1037 113/122 43:41 F 16 Sophie Lis Philadelphia George Washington High School
1038 114/122 43:47 F 16 Aneeta Sam Philadelphia George Washington High School
1039 90/105 43:56 F 13 Ashlee Valle Philadelphia Conwell Middle School
1040 91/105 44:01 F 13 Jazmarie Vega Philadelphia Conwell Middle School
1041 95/102 44:03 M 11 Brandon Erekofuma Greenberg Group
1042 115/122 44:07 F 16 Shanee Boone Philadelphia West Catholic High School
1043 18/19 44:14 M 59 Neil Alan Morris Ivyland
1044 96/102 44:19 M 13 Noah Justin Morris Ivyland
1045 43/50 44:21 F 17 alasia reid-rosario Philadelphia Saul High School
1046 44/50 44:27 F 18 Chelsea Berkowitz Philadelphia Saul High School
1047 59/66 44:28 F 34 Staci Downs Philadelphia White & Williams – 1
1048 45/50 44:29 F 17 Martha Soloman Philadelphia West Catholic High School
1049 60/66 44:30 F 33 Alicia Ingiosi Drexel Hill
1050 109/114 44:31 M 16 Kaleab Tedla Philadelphia West Catholic High School
1051 110/114 44:37 M 14 domenico santo Philadelphia First Phila Charter School
1052 92/105 45:02 F 13 Valerie Sanchez Philadelphia Olney Elementary
1053 111/114 45:06 M 16 Thanh Nguyen Philadephia George Washington High School
1054 116/122 45:25 F 16 Jennifer Nguyen Philadelphia Bodine International High School
1055 117/122 45:26 F 14 Shirley Wu Philadelphia Bodine International High School
1056 17/21 45:27 F 54 Angela Costigan Haddon Twp.
1057 23/26 45:29 F 24 Brittany Webster Pennsburg
1058 118/122 45:37 F 16 Phuong-Uyen Nguyen Phila Academy of Palumbo
1059 46/50 45:37 F 17 Kimberly Ly Philadelphia Academy of Palumbo
1060 26/29 45:38 F 46 Lisa Eldridge Wynnewood
1061 97/102 45:45 M 13 Shania Taylor Philadelphia Olney Elementary
1062 93/105 45:45 F 12 Tahmeesha Woods Philadelphia Olney Elementary
1063 1/1 45:50 F 76 Nan E Sharpless Malvern
1064 6/8 45:51 F 60 Laura Martini Rosemont
1065 66/67 45:57 M 18 Avery Butler Philadelphia Parkway Center City
1066 119/122 46:04 F 15 Natahsa Stuckey Philadelphia Saul High School
1067 47/50 46:12 F 18 DebbieLynn Mayo Philadelphia Saul High School
1068 94/105 46:15 F 12 Princess Jackson Philadelphia Freire Charter Middle School
1069 98/102 46:20 M 12 Niyah Conway Philadelphia Freire Charter Middle School
1070 61/66 46:21 F 33 Sharaine Brown Philadelphia Freire Charter Middle School
1071 95/105 46:28 F 12 Brianna McCaffrey Philadelphia Meredith Elementary
1072 112/114 46:28 M 14 Justin Harris Philadelphia Mayfair Elementary
1073 99/102 46:32 M 13 Ryshan Smith Philadelphia Robert Morris School
1074 100/102 46:32 M 12 Casey Krawczuk Philadelphia Mayfair Elementary
1075 96/105 46:42 F 13 GYANNA NEAL PHILADELPHIA Olney Elementary
1076 62/66 46:46 F 34 Roxanne Hankerson-Mayo Philadelphia
1077 34/41 46:47 F 35 Claudette Goode Saint Augustine
1078 63/66 46:57 F 31 Gina Passarella-Ciprani Atco
1079 101/102 47:03 M 11 Saameer Green Greenberg Group
1080 26/28 47:10 M 50 Chuck Wimer Coatesville
1081 48/50 47:34 F 18 Nadia Sanchez Philadelphia West Catholic High School
1082 7/8 47:47 F 55 Kathleen Diane Wilkinson Philadelphia
1083 49/50 48:18 F 17 Renata Zavyalova Philadelphia George Washington High School
1084 18/25 48:27 F 40 Aileen Galang Hatfield
1085 1/1 49:21 M 81 Howard Moore Downingtown
1086 24/25 49:29 M 46 Hongbin Wang Wallingford
1087 18/21 49:42 F 54 Gretchen Cowell Philadelphia White & Williams – 2
1088 43/43 49:54 M 26 Scott Jordan Biales Philadelphia
1089 24/26 49:56 F 23 Kelly Hamric Philadelphia Swartz Campbell – 2
1090 50:03 F Cheryl Donley
1091 12/15 50:04 M 62 Joseph Donley Pottstown
1092 97/105 50:05 F 13 Kayla Nixon Philadelphia First Phila Charter School
1093 120/122 50:06 F 14 Brittany Moore Philadelphia First Phila Charter School
1094 19/21 50:07 F 54 Peg Wimer Coatesville
1095 1/1 50:32 F 68 Jane Dalton Philadelphia Duane Morris – 1
1096 64/66 50:49 F 31 Amoris Elliott-Engel Philadelphia
1097 51:02 M David LaGrega Philadelphia
1098 35/41 51:13 F 39 Kristin Presta Philadelphia
1099 51:14 M Michael Noonan Philadelphia
1100 8/8 51:17 F 55 Jenny Anne Horst-Martz Philadelphia
1101 68/72 51:33 F 27 Emily Sysak Philadelphia
1102 69/72 51:34 F 25 Nicole Josko Philadelphia
1103 113/114 51:35 M 14 christian camacho Philadelphia First Phila Charter School
1104 27/29 51:41 F 45 Charlene Keith Philadelphia
1105 98/105 51:45 F 13 Abigail Keck Philadelphia First Phila Charter School
1106 99/105 51:52 F 13 Sasha Torres Philadelphia First Phila Charter School
1107 36/41 51:59 F 35 Varsha Reddy Philadelphia
1108 52:40 F Yvonne Bannister Philadelphia
1109 121/122 52:57 F 16 Rachel Buchter Philadelphia George Washington High School
1110 114/114 53:08 M 14 Noah Canada-Jenkins Philadelphia First Phila Charter School
1111 100/105 53:19 F 13 Hope Milio Philadelphia First Phila Charter School
1112 37/41 53:22 F 36 Lauren Dyson Malvern
1113 7/8 53:24 F 63 Debbie Cohen Ardmore
1114 20/21 53:28 F 51 Marti Little Philadelphia
1115 13/15 53:31 M 62 Rob Cohen Ardmore
1116 46/46 53:35 M 40 Todd Borow Newtown Team Delvacca – 3
1117 5/5 53:36 M 70 Peter Jason Philadelphia Duane Morris – 2
1118 70/72 53:37 F 29 Katie Michels Philadelphia First Phila Charter School
1119 122/122 53:39 F 15 Ashley Wisinski Philadelphia First Phila Charter School
1120 19/25 54:03 F 43 Michele Mintz Newtown Square
1121 101/105 54:03 F 12 Jaqueline Wisinski philadelphia First Phila Charter School
1122 65/66 54:04 F 34 Heather Lynn Durrant Matejik Phila
1123 25/25 54:30 M 45 William Stock Glenside
1124 20/25 54:31 F 42 Joanna Noonan Philadelphia
1125 8/8 54:44 F 61 Mary Ann Slabek Philadelphia
1126 38/41 54:45 F 36 Ascel Rasheed Philadelphia
1127 66/66 54:46 F 32 Megan Carey Philadelphia
1128 25/26 54:50 F 23 Julianne Lee Philadelphia Team KRSS – 1
1129 54:50 M Ed Slabek Philadelphia
1130 21/21 55:35 F 50 Kimberly Alexander Newtown
1131 19/19 55:36 M 59 Robert Alexander Newtown
1132 71/72 56:15 F 29 Stephanie Warren Philadelphia
1133 72/72 56:16 F 26 Heather Sangtinette Philadelphia
1134 102/102 56:19 M 13 Tyler Smith Philadelphia Eugenio Maria De Hostos Charter Sch
1135 39/41 56:25 F 38 Erika Llewellyn Springfield
1136 56:27 F Emily Llewellyn Abington
1137 102/105 57:04 F 12 Elani Gonzalez-Ortiz Philadelphia Eugenio Maria De Hostos Charter Sch
1138 21/25 57:13 F 41 Michelle Bernard Lock Haven
1139 40/41 57:20 F 39 Charity L Bowersox Mifflinburg
1140 57:24 M Marcus Ramirez Philadelphia
1141 57:27 F Lamere Figueroa Philadelphia
1142 103/105 57:29 F 8 Caroline Burgess Downingtown
1143 27/28 57:30 M 54 Matthew P Cowell Philadelphia
1144 28/28 57:45 M 50 Steven Gibbs Philadelphia White & Williams – 2
1145 28/29 57:50 F 49 Donna Carter Willingboro
1146 67/67 57:51 M 19 Nicholas Carter Willingboro
1147 22/25 57:59 F 40 Fatima Sewell Philadelphia
1148 50/50 58:01 F 18 Kaitlyn Carter Willingboro
1149 26/26 58:14 F 21 Taliya Johnson Willingboro
1150 16/16 58:15 M 21 James Carter Willingboro
1151 58:39 M Jacob Burnett Flaster Greenberg
1152 58:42 – Lisa Burnett
1153 104/105 58:45 F 11 Nakayah Johnson Philadelphia Robert Morris School
1154 105/105 58:46 F 11 Sa’Mya McCormick Philadelphia Robert Morris School
1155 29/29 58:51 F 46 Cristina Powers Philadelphia White & Williams – 2
1156 23/25 58:54 F 40 Shannon Burgess Downingtown White & Williams – 2
1157 24/25 59:34 F 40 Jacqueline Figueroa Philadelphia
1158 59:35 M Jose Figueroa Philadelphia
1159 14/15 59:40 M 61 Howard Wishnoff Abington
1160 59:42 – Kaleigh Llewellyn Abington
1161 59:50 F Barbara Wishnoff Abington
1162 1:00:59 F Allison Llewellyn Abington
1163 25/25 1:02:23 F 42 Jimin Wang Philadelphia
1164 1:03:30 F Valerie Wang Philadelphia
1165 15/15 1:03:41 M 64 Richard Cramer Stroudsburg
1166 1:03:42 F Antje Cramer
1167 41/41 1:03:47 F 39 Kaela Parkhouse Philadelphia